התאמת ארונות הזזה לחדרי שינה

ארונות הזזה הם רהיטים גדולים במיוחד, חשובים מאוד בשימוש שלהם ואמורים להיות נכס חשוב לארוך שנים רבות. הבחירה שלהם יכולה להתברר כטעות לא בגלל העמידות ולא בגלל השימושיות שלהם, אלא בגלל המכלול של הכול מהכול, ובעיקר בגלל העיצוב. כיצד מתאימים ארונות הזזה לחדר שינה בצורה מושלמת? במאמר זה נסביר הכול שלב אחרי שלב.

לבדוק את המידות המדויקות

השלב הראשון בהתאמה ארון הזזה לחדר השינה שלכם היא מדידת המידות המדויקות. שימו לב שהמידות צריכות להיות מדויקות ולא מוערכות, בעיקר אם אתם מתכננים כבר לסגור עסקה ולבחור את הארון בהתאמה אישית לגודל כמו שלרוב ישראלים עושים. המידות המדויקות חייבות להיות על דיוק של סנטימטר וכמובן מעבר למידות הרגילות של עומק, רוחב וגובה, עליכם להבין כיצד גודל הארון ישפיע על שאר הרהיטים בחדר. נכון שארון הזזה חוסך במקום רב כי אפשר להצמיד אליו רהיטים, אך מעבר לכך ארון גדול מידי יכול להיות דומיננטי מידי בחדר ולתפוס מקום רב. 

להבין מה הצרכים האמיתיים שלכם

לפני שאתם ממהרים לקנות את הארון הכי גדול שנכנס אצלכם בחדר ולפני שאתם ממהרים לקבוע את חלוקת הארון הפנימית, חשוב מאוד לעצור ולחשוב. יכול להיות שארון גדול מידי לא באמת ישרת אתכם ויכול להיות שארון קטן מידי יתגלה כטעות בהמשך. איך תדעו מהו הגודל המתאים? לפני שאתם בוחרים ארונות הזזה חדשים לחדר השינה שלכם, חשוב מאוד שתבינו כמה מקום פנוי יש בו כעת, והאם לדעתכם דרוש יותר מקום או פחות מקום. כמו כן, בחירת ארונות הזזה מצריכה מכם להחליט כמה מגירות יהיו בו, כמה מקומות לתלייה יהיו בו וכולה, וזו שאלה של העדפה אישית.

להתאים את הארון לחדר או את החדר לארון

יש אנשים שרוכשים ארונות הזזה כקנייה הראשונה שלהם לחדר שינה חדש, בין אם חדר השינה שלהם או חדר שינה של הילדים, ויש כאלו שרוכשים את הארון אחרי שהחדר כבר מוכן ולעתים אחרי שהארון הישן כבר התבלה ודורש החלפה. שני המקרים האלו שונים זה מזה כיוון שהארון חייב להתאים לעיצוב בחדר, וכאשר אתם בוחרים את הארון כרהיט הראשון למעשה תצטרכו להתאים את שאר הרהיטים אליו. אם תצטרכו להתאים את הארון אל הרהיטים בחדר אל תשכחו לבצע זאת בחוכמה ואולי כדאי להתייעץ עם מישהו שמבין בעיצוב, כדי שייראה טבעי בשילוב בו ולא משונה.

ארון עמיד הוא הארון המושלם

ארונות הזזה הם לא רהיטים שמחליפים כל שנתיים, הם רהיטים שאמורים להיות חזקים ועמידים גם לאורך עשור שלם ואף יותר. כמובן שחומרי גלם איכותיים יותר ופרזול איכותי יותר ייקרו את מחיר הארון, אך ארון הזזה בוחרים לטווח הארוך ולא לטווח הקצר וזו תהיה השקעה משתלמת. ארונות ההזזה יכולים להיות עשויים מעץ מלא, מפלסטיק, מחומרים סינטטיים ולעתים משולבות בהם גם זכוכיות או מתכות, כאשר לחלקם יש גם מטרות עיצוביות. בחרו את הארון בחוכמה ותוודאו שיש לו אחריות.

להגיע עם תצלום של החדר

אם אתם רוצים לבחור את הארון בקלות ובנוחות, האינטרנט הוא המקום המושלם. עם זאת, באינטרנט יכול להיות שלא תבינו כיצד באמת נראה הארון כי מדובר על תמונה דו ממדית בלבד. הגעה לחנות רהיטים תהיה רעיון יעיל יותר אם אתם רוצים התאמה מושלמת וכדאי להגיע אליה עם תמונה של חדר השינה במידה וזה לא מפריע לכם. כך תוכלו להתייעץ ולהתאים את הארון בצורה טובה יותר בדמיון ולהבין כיצד הסגנון של הארון יתאים לסגנון הרהיטים שנמצאים אצלכם בחדר השינה מבחינת גימורים וצבע.